top of page

Податок на нерухоме майно та важливість його вчасної сплати для ФОП

  • Фото автора: Аудиторська компанія Вектор аудиту
    Аудиторська компанія Вектор аудиту
  • 3 січ. 2024 р.
  • Читати 2 хв


Важлива новина для підприємців на єдиному податку!

Якщо ФОП в одночас є власником нерухомого майна (квартири, будинку), то варто перевірити у своєму електронному кабінеті чи є нарахування податку на нерухоме майно та оплатити його вчасно.


Чому це так важливо для платників єдиного податку?


Якщо не оплатити податки на нерухоме майно, то є ризик що податкові органи знімуть вашого ФОПа з єдиного податку і переведуть на загальну систему. Оплату потрібно зробити до 60 дня від дати отримання повідомлення, а в розумінні контролюючих органів це від дати відправки повідомлення у ваш кабінет або на вашу адресу реєстрації (поштову скриньку). Зазвичай податкові органи починають розсилати повідомлення в жовтні, а отже багатьом людям потрібно буде оплатити податок на нерухоме майно вже до кінця 2023 року або ж на початку 2024 року.

Рекомендуємо перевірити чи є ці повідомлення у вашому електронному кабінеті та якою датою, щоб розрахувати час на оплату чи врегулювання можливих неточностей. Платіжки можуть знаходитися в іншому розділі кабінету, ніж ви бачили їх раніше. Вони можуть подекуди не сходитися із реальними квадратними метрами, які у вашій власності на даний момент або можуть дані відображатися не коректно в таблиці повідомлення. Важливо вчасно це питання врегулювати та не накопичувати податкові борги не тільки по цьому податку.


Варто зазначити, що ставки податку на нерухоме майно, особливості оподаткування та пільгові площі (кількість квадратних метрів, які не підлягають оподаткуванню) затверджуються щороку рішенням органів місцевого самоврядування та публікуються на їхніх інтернет-ресурсах.


Цей абзац важливо знати не тільки підприємцям, а й усім платникам податків!

Якщо загальна сума податкового боргу не перевищує 3060 гривень (сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), то податкові органи: не направляють боржнику податкові вимоги та не застосовують заходи стягнення, а також майно боржників не передається в податкову заставу.

Якщо фізичним особам не так просто накопичити вищеназвану суму боргу, то для підприємців це досить легко. Крім того, іноді виникають технічні помилки чи не точності у внесених в систему даних і потрібен час, щоби їх виправити. Тому рекомендуємо регулярно заходити у свій електронний кабінет платика податку, перевіряти свої дані та вчасно сплачувати податки.


Андрій Петранюк, співзасновник Аудиторської компанії "Вектор аудиту".

 
 
bottom of page